روانشناسی و موفقیت, سبک پوشش

روانشناسی کفش | چگونه کفش شما شخصیتتان را نشان می‌دهد؟

تابحال چیزی از روانشناسی کفش شنیده اید؟ یعنی بدون آنکه با کسی صحبت کنید متوجه شخصیت او شوید!

شاید شنیده باشید که از نحوه لباس پوشیدن هر شخصی می‌توان شخصیت شناسی داشت و روحیات آن فرد را شناخت؛ اما آیا می‌دانستید که می‌توان فقط با نگاهی ساده به کفش‌ها این کار را انجام داد! روانشناسی کفش، اصطلاحی که شاید تا پیش از این هرگز نشنیده بودید، اما جالب است بدانید که انتخاب کفش را می‌توان به عنوان نشانه‌ای از شخصیت یا حتی خلق و خوی افراد در آن روز استفاده کرد. مطالعه‌ای که در سال 2018 در مجله Research in Personality منتشر شد، نشان داد که انتخاب کفش 90 درصد از شخصیت افراد را منعکس می‌کند؛ بنابراین، پس طبیعی خواهد بود که پس از خواندن این مقاله، توجه بیشتری به کفش‌ها خواهید کرد و شخصیت شناسی شما کامل می‌شود!

یک زن می‌تواند انواع مختلف کفش را داشته باشد و در روزهای مختلف کفشی متفاوت بپوشد، اما مانند اکثر وسایل مد و لباس، کفشی که می‌پوشید می‌تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت بگوید و در واقع نشان دهنده روحیه روزانه شما است. به عنوان مثال، احساس شما در پوشیدن کفش پاشنه‌دار بسیار متفاوت از پوشیدن کفش کتانی یا بالعکس است. در این مقاله نگاهی به روانشناسی کفش‌ها و آنچه در مورد شخصیتتان می‌گویند داریم یک شخصیت شناسی یا به عبارت دیگر روانشناسی کفش:

شما می‌توانید ورود به دسته بندی کفش فروشگاه اکتیو، بنا به سلیقه و شخصیتتان، کفش مورد علاقه خود را خریداری نمایید…

مشاهده دسته بندی کفش اکتیو

روانشناسی کفش پاشنه بلند چیست؟

اگر بخواهیم در یک کلمه شخصیت فردی با کفش پاشنه بلند را توصیف کنیم، مطمئناً آن کلمه اعتماد به نفس است. کفش پاشنه بلند چیزی فراتر از کفش است و شخص را در میان جمع متمایز می‌کند. با این وجود، انواع مختلف پاشنه­ها شخصیت شناسی متفاوتی را بیان می‌کنند. در اینجا برخی از این انواع را در حوزه روانشناسی کفش آورده­ایم:

روانشناسی کفش زنانه یا پاشنه بلند و پهن

بانوی رئیس از راه می‌رسد! اگر شما هم جز افرادی هستید که این نوع کفش را می‌پوشند اعتراف کنید که دوست دارید فرد کنترل کننده­ای باشید و برای نقش رهبری می‌جنگید. دیگران دوست دارند به شما اعتماد کنند، ولی شما قابل اعتماد نیستید. البته در مورد کسب و کار قصه کمی متفاوت می‌شود، پیگیری در کار مانند این است که یا آن را انجام می‌دهید یا می‌میرید. از لحاظ شخصیت شناسی به دلیل روحیه قوی و قدرت رقابتی، برای کسانی که نمی‌توانند با سرعت شما همگام شوند بسیار ترسناک هستید. اعتماد به نفس شما از نظر ظاهری بسیار زیاد است و اگر نتوانید در مرکز توجه باشید، واقعاً اذیت می‌شوید.

روانشناسی کفش‌های لژ دار و بلند چگونه است؟

احتمالاً شما یک اهل فن در شبکه‌های اجتماعی هستید، که با اینستاگرام و حتی تلگرام به روز می‌شوید. فردی که دوست دارد صفحه شخصی خود را نیز مدام به روز کند. در شرایط سخت اگر یک نفر وجود داشته باشد که می‌تواند اوضاع را کنترل کند، قطعاً آن شخص شما هستید. از لحاظ شخصیت شناسی، قاطع هستید و اعتمادبه‌نفس بالایی دارید و به‌نوعی اغلب فرد مسئولی هستید. مردم وقتی مسئولیت به عهده شما است احساس راحتی می‌کنند چرا که می‌دانند شما شخص معتمد و مسئولیت پذیری هستید.

 

روانشناسی کفش‌های بلند باپاشنه‌های نازک و تیز

شما روحیه یک زن تاجر را دارید که کار خود بسیار جدی می‌گیرد. حتی اگر زندگی کاری شما بسیار حرفه‌ای است، هنوز هم شخصی هستید که دوست دارد از زندگی لذت ببرد. وقتی نوبت کار می‌رسد، شخص سخت‌کوشی هستید. خستگی از کار در فرهنگ لغت شما نیست، از طرفی شخصیتی هستید که مهارت بالایی برای حفظ تعادل بین شغل و زندگی شخصی دارید. کفش‌های با پاشنه بلند و تیز باعث تمرکز بالا در زندگی شما می‌شود.

کفش پاشنه بلند تیز - روانشناسی کفشروانشناسی کفش‌های پاشنه 4 سانتی

این دسته از خانم‌ها شخصیتی آرام با روحیه انزوا طلب دارند. یک بانو با کلکسیون عتیقه‌های قدیمی. اگر به کفش‌های با پاشنه 4 سانتی علاقه دارید شخصیتی دارید که وقتی دوستانتان از شما دعوت می‌کنند برای گردش دوستانه بیرون بروید، ترجیح می‌دهید در خانه بمانید، جلوی شومینه و روبروی تلویزیون بنشینید و فیلم موردعلاقه‌تان را تماشا کنید.

روانشناسی کفش‌های ساق دار یا چکمه

این دسته از خانم‌ها معمولاً افراد آرامی هستند که خیلی نگران مسئله‌ای نمی‌شوند. شعار این دسته خانم‌ها این است «با جریان زندگی همراه باشید و ببینید زندگی شما را به کجا می‌برد ». از لحاظ شخصیت شناسی چکمه به شما احساس خوبی می‌دهند و اعتماد به نفس ایجاد می‌کند. کسی نمی‌تواند شما را اذیت و عصبی کند. از طرفی وقتی نوبت به جاه طلبی می‌رسد، جسارت بالایی دارید و آدم مصممی هستید که بدون توقف به دنبال اهدافش می‌رود. سخت‌گیر هستید، وقتی در یک بحث، عقیده محکمی دارید و ترسی از مقاومت و ایستادن در برابر نظرات مخالف ندارید. از جهتی هم فردی هستید که ترجیح می‌دهد کارها را به تنهایی انجام دهد و فقط به خودتان اعتماد دارید.

روانشناسی کفش ورزشی یا اسپرت

این دسته از خانم‌ها افرادی اجتماعی، اسپرت، با اعتماد به نفس، هدف‌گرا و سازمان‌یافته هستند. معمول‌ترین ویژگی این دسته از خانم‌ها این است که همیشه گرفتار برنامه­های شلوغ خود هستید. برنامه روزانه شما پر است، همیشه در سفر هستید. مهم‌ترین ویژگی شخصیت شناسی شما این است که در انجام چند وظیفه مهارت دارید، دوست دارید همه چیز را مرتب کنید و از همه چیز مراقبت کنید. در اصل تنها زمانی استراحت می‌کنید که خواب هستید. راحت بودن در پوشش تنها دلیل شما برای انتخاب کفش است و اصلاً به فکر جلب‌توجه و نگاه دیگران نیستید.

روانشناسی کفش ورزشی یا اسپرت چیست؟

این دسته از خانم‌ها توجه زیادی به زیبایی‌ها دارند. اگر جز این دسته از افراد هستید وقتی با دوستانتان به یک مرکز خرید روید، احتمالاً به خاطر دیدن یک فروشگاه زیبا آن‌ها را گم خواهید کرد. اگر شخصی با یک توله سگ کوچک را در مسیرتان ببینید، احتمالاً نمی‌توانید در برابر نوازش سگ ایستادگی کنید. از لحاظ شخصیت شناسی شما یک فرد شیرین و دخترانه هستید، عاشق هر چیزی صورتی، یا هر چیزی عروسکی هستید. از نظر مردان شما شخصیت شیرینی دارید و احتمالاً هر لباسی را که در آن احساس راحتی می‌کنید می‌پوشید. خوشبختی همه چیزهایی است که برای شما مهم است.

کفش صاف و بدون پاشنهشخصیت شناسی کفش

تا قبل از این می‌دانستیم که شخصیت آدم‌ها با لباس، پوشش و آرایش شخص رابطه نزدیکی دارد؛ اما در این مقاله متوجه شدیم آدم‌ها با کفش‌هایی هم که می‌پوشند معرفی می‌شوند، یک شخصیت شناسی از روی کفش. در این مقاله، روانشناسی انواع متفاوت کفش‌ها را بررسی کردیم. در واقع حال روزانه هر شخصی را از روی کفش‌هایی که می‌پوشد می‌توان تشخیص داد. امروز حال شما چطور بوده؟ فراموش نکنید که انواع کفش‌های زیبا را می‌توانید در این لینک ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =